Blog

Para yatırmadan önce hüküm ve koşullarımızı okuduğunuzdan emin olun.
Bonusları olan ödeme yöntemlerini kullanmayı öneririz.

Twitter Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Twitter Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Twitter dünya üzerinde en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya ağlarından biri olarak bilinmektedir. Her kesimden kullanıcıya sahip olan Twitter, özellikle gündemi ve haberleri takip etmek isteyen kişiler için en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Twitter uygulamasını aktif şekilde kullanan ve belli bir takipçi kitlesine ulaşan kişiler mavi tik almak için çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Twitter mavi tik almak isteyen kişiler sisteme başvuruda bulunmaktadır. Çok fazla kişinin başvurduğu Twitter mavi tik gelen talep yoğunluğuna göre Twitter tarafından verilmektedir.

Twitter Mavi Tik Özelliği

Twitter kullanıcılarının heyecanla bekledikleri mavi tik özelliği, sayfanın doğruluğunu ve güvenilirliğini yansıtmaktadır. Özellikle içerik üretimi ve paylaşımı yapan sayfalar mavi tik sayesinde daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Hesaplarının görünürlüğü artarak daha fazla etkileşim sağlanmaktadır. Mavi tik özelliğinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Açılacak sahte hesaplara karşı mavi tik olan hesap koruma altına alınmaktadır. Aynı zamanda takipçilerin gerçek sayfayı takip etmeleri ve gerçek sayfaya ulaşmaları da mavi tik sayesinde sağlanmaktadır.

Twitter Mavi Tik Alma Başvuru Formu

Twitter üzerinden mavi tik kazanmak isteyen kişiler ilk olarak başvuru formunu doldurmaktadır. Yapılan inceleme sonucunda hesabın mavi tik almaya hak görülmesi ile birlikte mavi tik, Twitter tarafından kullanıcının hesabına aktarılmaktadır. Gün içerisinde oldukça fazla kişi Twitter üzerinden mavi tik başvurusunda bulunmaktadır. Oldukça fazla kişinin yaptığı bu işlem, mavi tik almanın bir süre almasına neden olmaktadır.

Gelen başvuru yoğunluğu ve talepler ile birlikte doldurulan başvuru formu incelenerek kişiye yanıt verilmektedir. Mavi tik kazanma şartlarının yerine getirip getiremeyeceğini merak eden kişiler Twitter üzerinden belirtilen kuralları okumaktadır. Genel olarak tanınmış kişilere öncelik veren Twitter, belirli bir kitleye hitap etmeyen hesapların başvuru formunu ise kabul etmemektedir.

Twitter'da Kimler Hesabını Onaylatabilir?

1.Devlet Kurumu

2.Şirketler, markalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar

3.Haber kuruluşları ve gazeteciler

4.Eğlence

5.Spor ve e-spor

6.Aktivistler, organizatörler ve etkili diğr kişiler

Onaylama Sürecine Nasıl Başlanabilir?

Twitter uygulamasından ya da twitter.com üzerinden Hesap Ayarları kısmından hesap onaylama işleminizi başlatabilirsiniz.

Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz;

1-[...] simgesine tıklayın.

2-Ayarlar ve gizlilik bölümüne gidin.

3-Hesabınızdan Hesap bilgilerine girerek, Onaylama Talebi öğesine dokunun.

4-Talebi Başlat 

Geri