Blog

Para yatırmadan önce hüküm ve koşullarımızı okuduğunuzdan emin olun.
Bonusları olan ödeme yöntemlerini kullanmayı öneririz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakmak Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İnstagramda yaşanan herhangi bir sıkıntı veya sosyal medyaya mola vermek isteyenler Instagram hesabı geçici olarak devre dışı bırakmak veya Instagram hesabını silme yoluna başvurabilirler. Bu şekilde sosyal medya hesabı Instagramdan sıkılan kişiler hesabı tamamen yerine geçici bir süreliğine devre dışı bırakma söz konusu olmaktadır. Böylelikle bir süre sonra Instagram hesabı kullanmak isteyenler tekrar giriş sağlayarak aktif hale getirilebilir.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakmak İçin İzlenecek Adımlar

Instagram hesabını geçici olarak dondurmak yani devre dışı bırakmak için kullanıcıların Instagram’ın Web sayfasını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Android ve IOS uygulamaları üzerinden bu işlem yapılmamaktadır. Masaüstü bilgisayar, telefon ve tablet yardımıyla tarayıcı üzerinden Instagram giriş sayfasına ulaşılması gerekir.

Hesabı geçici olarak devre dışı bırakmak için izlenecek adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Instagram hesabınıza giriş yapılması
  • Profil düzenle seçeneğine giriş
  • Geçici olarak hesabımı devre dışı bırak

Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapıldıktan yukarıda yer alan aşamalar tek tek izlenmesi sonucunda hesap geçici olarak devre dışı kalmaktadır.

Instagram Hesabınıza Giriş Yapın

Herhangi bir mobil tarayıcı veya bilgisayardan Instagram.com’a giriş yapılmasıyla işlemin ilk adımı gerçekleşmiş bulunmaktasınız. Instagram kişinin özel bilgi ve fotoğrafları taşıdığı için bu işlem bizzat kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Kişi bu alanda kullanıcı adı ve şifresini kullanarak ancak giriş yapabilmektedir.

Geri